Obchody Święta Patrona Swarzędza – św. Józefa
W niedzielę, 16 marca, uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Miasta - św. Józefa. To ważne wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz samorządowych, duchowieństwa, przedstawicieli Cechu Stolarzy Swarzędzkich, organizacji społecznych oraz mieszkańców, którzy wspólnie oddali hołd patronowi miasta.
Obchody rozpoczęły się przy figurze św. Józefa, znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Wrzesińskiej i Cieszkowskiego. Burmistrz Marian Szkudlarek wraz z zastępcami - Grzegorzem Taterką i Tomaszem Zwolińskimi sekretarz Agatą Kubacką, przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura, radni miejscy, sołtysi, przedstawiciele Cechu Stolarzy Swarzędzkich, duchowieństwo, nauczyciele, uczniowie, harcerze oraz mieszkańcy miasta złożyli kwiaty i zapalili znicze, oddając hołd patronowi. Proboszcz parafii pw. św. Marcina Aleksander Brzeziński odmówił modlitwę do św. Józefa. Burmistrz Marian Szkudlarek podziękował wszystkim za udział w uroczystości i za pielęgnowanie pamięci o naszym Patronie.
Następnie, zgodnie z tradycją, w kościele pw. św. Marcina odprawiona została uroczysta msza święta w intencji mieszkańców Swarzędza.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach i pielęgnują pamięć o naszym Patronie.
/wpr/
fot. Zuzanna Lis


















